30 maja 2019, Poznań

Trendy i dobre praktyki CSR

Jakie są nowe trendy w ramach odpowiedzialności społecznej biznesu? Czym jest firma-idea i ekonomia cyrkularna? Czy nasza działalność CSR musi zawsze kręcić się wokół wody? Jakie świadome działania Wasza firma może podjąć już dziś?

Na te i inne tematy rozmawialiśmy podczas spotkania w 2019 roku. 

Prelegenci i paneliści

Polski dziennikarz, publicysta, pisarz, dwukrotny laureat nagrody Grand Press. Pracował m.in. w „Gazecie Wyborczej”, „Newsweeku”, kanale Religia.tv, prowadził autorski program w TVP1, obecnie w stacji TVN współprowadzi z Marcinem Prokopem program „Mam Talent!”, jest też felietonistą „Tygodnika Powszechnego”. Wydał kilkanaście książek o tematyce społecznej i religijnej. Założył i prowadzi Fundację Kasisi i Fundację Dobra Fabryka. Odznaczony przez Rzecznika Praw Dziecka „Odznaką honorową za zasługi dla ochrony praw dziecka”. Jest Ambasadorem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

IMG_6459

Szymon Hołownia

Dziennikarz, publicysta, pisarz

Prezes Zarządu Aquanet SA. Absolwent Politechniki Poznańskiej. Doktor nauk ekonomicznych w dziedzinie zarządzania, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. W latach 1990-1998 pełnił funkcje Radnego Miasta Poznania. W latach 1985 – 1995 zatrudniony w „H. Cegielski Poznań S.A”., pełniąc między innymi funkcje zastępcy Szefa Biura Restrukturyzacji. W Aquanet od 1998 roku. Twórca metody benchmarkingowego zarządzania kosztami w przedsiębiorstwie wodociągowym. Autor wielu książek i artykułów naukowych z obszaru zarządzania.

AAC3063 copy

Paweł Chudziński

Prezes Zarządu, Aquanet

Politolog, dziennikarka, prezeska Fundacji „Dar Szpiku” i szefowa Drużyny Szpiku. Siedmiokrotnie wraz z Drużyną Szpiku otrzymała tytuł Poznański Wolontariusz Roku, a w 2012 roku wyróżnienie w Konkursie Wielkopolski Człowiek Roku oraz Srebrny Krzyż̇ Zasługi przyznany przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego. W 2017 roku otrzymała tytuł „Giganta Roku” przyznawany przez Gazetę Wyborczą. Trudne tematy, to jej specjalność.

druzyna

Dorota Raczkiewicz

Drużyna Szpiku
Jako Senior Corporate Affairs Manager odpowiada za budowanie reputacji firmy, relacje z interesariuszami, komunikację korporacyjną i zrównoważony rozwój. Z branżą public relations związana od 17 lat. Ekspert z doświadczeniem w zakresie tworzenia i realizacji strategii komunikacji korporacyjnej, CSR oraz komunikacji wewnętrznej dla firm z sektora FMCG, finansowego, transportowego i energetycznego. Przed objęciem obecnego stanowiska kierowała zespołem specjalizującym się w komunikacji korporacyjnej, CSR i employer branding w agencji HAVAS PR Warsaw. Jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Magdalena_Brzezinska_15

Magdalena Brzezińska

Grupa Żywiec

Po pierwsze: lubi ludzi i szanuję ich różnorodność. Po drugie: odważnie stawia na dialog i efektywność działań. Po trzecie: manager, coach i mentor. Po czwarte: właśnie dlatego od 12 lat kreuje strategie CSR, Employer & Personal Brandingu oraz komunikacji marek. Słucha i wspiera zarządy, liderów, start-upy i firmy rodzinne. Współpracuje z ponad 20 markami, m.in. z Volkswagen Poznań, AQUANET SA, Grupą Raben, ERGO Hestia czy OTOMOTO. Doświadczenie zdobywał w Polsce, Wielkiej Brytanii, Austrii, Litwie, Ukrainie, Rumuni i Mołdawii.

Łukasz 2-kopia

Łukasz Smolarek

White Leaf

wiceprzewodnicząca Rady Miasta Poznania, radna trzeciej kadencji, wiceprzewodnicząca Komisji Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej. Zaangażowana w pracę  Miejskiego Zespołu ds. Jakości Powietrza oraz  Zespołu ds. przygotowania wytycznych dla polityk, programów lub rozwiązań zapewniających trwały i zrównoważony rozwój miasta. Członkini Zgromadzenia Związku Międzygminnego Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej. Absolwentka kierunku Ochrona Środowiska na wydziale Technologii Chemicznej Politechniki Poznańskiej, specjalistka ds. systemów jakości.

fot. Dominika Król

Dominika Król

Urząd Miasta

Polityczka społeczna, menadżerka, liderka i animatorka społeczno-gospodarczych przedsięwzięć na rzecz rozwoju lokalnego, regionalnego. Od 17 lat zarządza Centrum PISOP, jedną z największych organizacji pozarządowych w Wielkopolsce, wspierającą lokalnych liderów i organizacje społeczne a także przedsiębiorstwa w zakresie CSR. Od 12 lat zaangażowana w inicjatywy wolontariatu pracowniczego, w tym kompetencyjnego. Członkini licznych gremiów konsultacyjno-opiniodawczych, w tym Przewodnicząca Poznańskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

ewa galka

Ewa Gałka

Centrum PISOP

Mężatka z 30-letnim stażem, matka trójki dorosłych dzieci i babcia dwójki wnuczek. Rodowita Dolnoślązaczka. W Poznaniu mieszka od 12 lat. Od zawsze związana z zawodami medycznymi. Od kilku lat nie pracuje zawodowo ze względu na konieczność sprawowania całodobowej opieki nad niepełnosprawnym synem. Współzałożycielka, organizatorka i przewodnicząca stowarzyszenia "Zupa na Głównym", organizacji wspierającej osoby ubogie i w kryzysie bezdomności. Gorąca głowa, pełna pomysłów i zapału do działania. Gotowa pokonać każdą przeszkodę.

bogusz

Wioletta Bogusz

"Zupa na Głównym"

Jest założycielem pierwszej polskiej platformy do społecznościowego finansowania inicjatyw –PolakPotrafi.pl, dzięki której pozytywnie udało się sfinansować prawie 2000 projektów na łączną kwotę prawie 24 mln zł! Jest miłośnikiem krótkofalarstwa, języków obcych, a także lotnictwa. Obecnie, oprócz PolakPotrafi.pl prowadzi także Fundację Polak Pomaga (PolakPomaga.pl) oraz jest Opiekunem Startupów w akceleratorze brinc.io.

Untitled-17-kwadrat

Jakub Sobczak

Polak Potrafi

Kulturoznawczyni, przez lata była związana z poznańskim rynkiem wydawniczym i księgarskim. Od 2 lat koordynuje prace związane z CSR w Aquanecie. Z powodzeniem wdrożyła wiele projektów społecznych, które zostały zauważone i docenione na rynku lokalnym i ogólnopolskim.

Do działania pobudzają mnie nowe wyzwania, inspirują mnie ludzie i praca z nimi.  Od 12 lat na drugim etacie, gdzie jestem przede wszystkim matką. Najbardziej wyjątkowym spotkaniem była dla mnie praca z prof. Władysławem Bartoszewskim.

IMG_3975 retusz_02_moje

Agnieszka Kaczmarek

Aquanet

Dr hab. prof. nadzwyczajny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, założyciel HiProMine

damian_jozefiak

Damian Józefiak

Uniwersytet Przyrodniczy

Dziennikarka współpracująca m.in. z: Onet.pl i gazeta.pl. Blogerka (www.nakawie.pl), zawsze zaciekawiona przedsiębiorczością. Autorka książki „Twarze polskiego biznesu. Rozmowy Na Kawie” z wywiadami z czołowymi twórcami polskiego biznesu. Współorganizowała popularnonaukowe konferencje TEDxPoznań. Wiele lat związana zawodowo z instytucjami finansowymi, mBank i GRENKE.

Joanna_Rubin

Joanna Rubin

dziennikarka, NaKawie.pl, NewMoon Marketing

Galeria zdjęć

Shopping Basket